Přehlídka prací žáků gastronomických oborů

V úterý 16.6. se konala v naší školní restauraci Beseda přehlídka prací vybraných žáků gastronomických oborů. Návštěvníci mohli ochutnat pokrmy a míchané nápoje, s kterými se naši žáci prezentovali na gastronomických soutěžích – tlačenka z uzeného jazyka s křenem, jablečnými povidly a petrželovým pyré, filet z lososa s kedlubnovo-karotkovou espumou, restovaným chřestem a máslovou omáčkou nebo vepřová panenka pečená se slaninovou kroketou, kuřecí terinkou a omáčkou z portského vína. Jako moučník se podával čokoládový dort s malinovou pěnou. Po celou dobu byla možnost si u barmanů objednat míchané nápoje Ceylon Bubbles, The Gardene´s Year nebo Fresh mango drink. Celou přehlídku umocnila ještě krásně naaranžovaná slavnostní tabule a dokonalá obsluha našich číšníků.

autor: Ing. Prošková Ivana

Archiv aktualit